mahrang
14 بهمن 1401 - 16:02

ایستادگی انقلاب اسلامی بر خلاف تصور دشمنان/ صدای مردم را باید شنید

نماینده ولی فقیه مازندران با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی گفت: برخلاف تصور دشمنان نظام جمهوری اسلامی نه تنها از بین رفتنی نیست بلکه ما شاهد از بین رفتن نظام سلطه غربی و رژیم صهیونیستی خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری با گرامیداشت سالروز خجسته میلاد مولای متقیان و روز مرد و روز پدر است، اظهار کرد: از فردا مراسم اعتکاف در استان آغاز می‌شود، خوشب به سعادت جوانانی که در ۲۵۰ مسجد مازندران مستقر می‌شوند، امیدواریم شاهد اعتکافی باشکوه با کیفیت و کمیت بالا باشیم.

وی افزود: تغییر قبله از بیت المقدس به کعبه یکی دیگر از مناسبتهای ایام رجب است، پیام سیاسی امروز هم این است که ما قبله خودمان را از غرب تغییر داریم و دیگر قبله ما آمریکا و کاخ سیاه نیست.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه امروز روز فناوری فضایی است که ایران اسلامی ما در این حوزه از صفر به رتبه‌های بسیار بالایی رسیده است، اضافه کرد: اصلا پیش از انقلاب در این حوزه چنین جایگاهی نداشتیم.

 

محمدی لائینی با اشاره به اینکه مناسبت دیگر روز ارتش هوایی در ۱۹ بهمن ماه است، بیان کرد: امیدواریم تمام قوای مسلح ما همواره در خدمت دین و ملت سرفراز باشند، در رابطه با پیروزی اسلامی با مراجعه به آیه ۱۲۹ سوره مبارکه اعراف، روند انتقال قدرت از طاغوت (فرعون) به مستضعفین یک انقلاب و جابه‌جایی با مراحل هلاکت، خلافت و نظارت بیان شده است.

وی با بیان اینکه مهم این است که در این انقلاب شیوه نادرست طاغوت در پیش گرفته نشود، عنوان کرد: اینکه ما می بینیم در انقلاب اسلامی آن رژیم گذشته و سردمدارانش به هلاکت رسیدند، مستضعفین و ملت به خلافت رسیدند کار همین جا تمام نمی‌شود، اینکه حکومت صدای مردم را می‌فهمد به داد مردم می رسد یا نه، این مهم است، الحمدالله در نظام جمهوری اسلامی خدمات فراوانی به مردم ارائه شده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران یادآور شد: صدای مردم را باید شنید باید برای رفع مشکلات تلاش کرد، بسیاری از مشکلات مازندران نیاز به ایجاد و تقویت زیرساخت‌ها دارد، در هر حال موفقیت‌های نظام را نمی توانیم نادیده بگیریم چرا که بسیار بزرگ، قابل توجه و چشم‌گیر است گرچه دشمنان در فکر براندازی هستند.

محمدی لائینی بیان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری از همان تغییر رژیم اسلامی از همان سال ۱۳۵۸ رییس جمهور وقت آمریکا دستور تغییر رژیم ایران و براندازی نظام انقلاب اسلامی را صادر کرده بود و همیشه به دوستان خودشان مزدوران و منافقین وعده می‌دهند که ۶ ماه دیگر یا یک سال دیگر کار تمام می شود در حالی که بیش از ۴۰ سال است که با همه مشکلات و فتنه‌ها نظام جمهوری اسلامی مقتدرانه سرپاست اما ما اعلام می کنیم که نظام جمهوری اسلامی نه تنها از بین رفتنی نیست بلکه ما شاهد از بین رفتن نظام سلطه غربی و رژیم صهیونیستی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه مجاهد و شهید بار ارزشی بسیار بالایی دارد مجاهد در راه خدا چه شهید شود چه شهید نشود، گفت: به فرموده امام علی (ع) کسی که در مقابل شهوت خودش بایستد همتراز مجاهد و شهید است، مثلا کسانی که می توانند به قدرت دست پیدا کنند یا دامن آلوده کنند اما خودشان را حفظ کنند، انسان عفیف فرشته‌ای از فرشتگان خداوند است.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017029