mahrang
14 بهمن 1401 - 10:12

آغاز برداشت پیاز خارج از فصل ۳۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی بلوچستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت پیاز زمستانه از سطح سه هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان‌های راسک، سرباز، کنارک، نیکشهر، دشتیاری و چابهار در جنوب استان آغاز شده است.

سیدمحمدرضا سیدحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، اظهار داشت: برداشت پیاز زمستانه از سطح سه هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان‌های راسک، سرباز، کنارک، نیکشهر، دشتیاری و چابهار در جنوب استان آغاز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: کشت پیاز خارج فصل در سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی از مرداد تا مهرماه انجام می‌شود و برداشت آن نیز از اواخر دی‌ماه آغاز شده و تا پایان فروردین‌ماه سال آینده ادامه دارد.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت پیاز در سیستان و بلوچستان افزون بر 120 هزار تن از این محصول خارج فصل پیاز تولید و روانه بازار مصرف شود.

سیدحسینی اظهار داشت: ارقام محلی «پیشین، مینروا، پریماورا و تگزاس ارلی گرانو» عمده ارقام پیاز کشت شده در استان است. بیشترین پیاز کشت شده رقم محلی پیشین است که خاصیت ماندگاری و ارزش صادراتی نیز دارد.

رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پیاز تولیدی سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط اقلیمی فصل زمستان که امکان تولید آن در بیشتر استان‌ها فراهم نیست نقش بسزایی در پر کردن خلاء عرضه این محصول و تنظیم بازار کشور دارد. پیاز تولیدی استان علاوه بر بازارهای داخل کشور به کشورهای حوزه خلیج فارس و افغانستان صادر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016419